Osiągnij swój cel! Finally…

Nie dość, że pierwszy dzień miesiąca, to jeszcze poniedziałek. Idealny dzień na realizację nowych postanowień. Dla wielu czy to początek miesiąca czy to (który to już?) poniedziałek, oznacza początek diety, regularne (teraz już naprawdę regularne) oddanie się swojej pasji, trenowanie do maratonów czy aktywność fizyczną wykonywaną minimum 5 razy w tygodniu, dożywotnio. A wtedy, gdy już się to osiągnie, wszystko będzie takie piękne, łatwe, inne…Tylko kiedy to będzie?

A gdyby tak nie czekać, tylko działać? Nie ustalać i nie planować, tylko po prostu to zrobić?  Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego nie osiągnąłeś zamierzonego celu?

Może dlatego, że nie zdefiniowałeś celu wystarczająco. Może odszedł on na dalszy plan, tak jak pasje, marzenia?

„Kiedy masz jasno zdefiniowany cel i codziennie podążasz w jego kierunku, wszystkie prawa działają automatycznie i zgodnie z Twoim celem. Kiedy skupiasz się na celu, uwalniasz niesłychane rezerwy drzemiącego w Tobie potencjału! Kiedy zorganizujesz całe swoje życie zgodnie z ponadczasowymi zasadami, zaczniesz osiągać to, o czym przedtem nawet nie marzyłeś, wkładając w to znacznie mniej wysiłku, niż Ci się wydawało.”

Piękne słowa, Brian Tracy. Cała sztuka polega jednak na tej organizacji swojego życia. Na tym, że osiąganie celów wymaga zmian. Musimy wiedzieć, co stoi nam na przeszkodzie w ich realizacji. Musimy umieć z tego zrezygnować. Nieraz musimy pozamieniać priorytety.

Zmiany

Każdy z nas w naturalny sposób boi się i unika zmian. Chcemy, by rzeczy pozostawały takie same, a jednocześnie zmieniały się na lepsze. Jednak wszelki postęp i wzrost wymaga zmian. A zmian uniknąć się nie da.

Niezależnie od tego, co robisz, życie nigdy nie podąża tą samą ścieżką przez dłuższy czas. Zawsze zmienia się w tym czy innym kierunku. Rzeczy zmieniają się na gorsze albo na lepsze, ale nigdy nie pozostają takie same.

Największym przeciwnikiem Twojego potencjału osiągania większych sukcesów jest strefa komfortu, a więc tendencja do zagnieżdżania się w koleinie i sprzeciwiania się wszelkim zmianom, nawet tym pozytywnym, które wymagałyby jej opuszczenia.

Aby opuścić strefę komfortu, musisz przygotować się na zmiany. Masz tę przewagę, że świadomie robisz to, aby osiągnąć cel, zatem miana jest z założenia pozytywna. Nikt nie boi się zmiany, która niesie ze sobą poprawę. Jeśli masz jasne cele, poparte szczegółowym planem działania, to zyskujesz pewność, że zmiany, które się dokonują oznaczają dla Twojego życia postęp.20150112121954uid14

W ten sposób eliminujesz główną przyczynę leku i niepewności. Głęboko wierzę, że istnieje takie prawo, jak prawo przyczyny i skutku, które mówi, że każde zdarzenie w życiu ma konkretną przyczynę. Cele to przyczyny. Zdrowie, szczęście, wolność i sukcesy to skutki. Zasiewasz cele, zbierasz wyniki. Cele zaczynają jako myśli lub przyczyny, a manifestują się jako warunki lub skutki. Podstawową przyczyną sukcesu w życiu jest zdolność do wyznaczania
i osiągania celów.

Z tego właśnie powodu ludzie, którzy nie mają celów, są na zawsze skazani na pracę dla tych, którzy te cele mają. Albo na oglądanie sukcesów innych. Albo pracujesz nad osiągnięciem własnych celów, albo patrzysz, jak po to, czego pragniesz, sięgają inni.

Sam wybierasz. Do dzieła!

Zostaw komentarz

Twój e-mail będzie ukryty.