Jeśli nie wiesz, co dalej, po prostu zrób następny krok

Dziś nie tylko o żywieniu, diecie lub jej braku.

Każdy z nas zapewne znalazł się kiedyś w sytuacji, kiedy zadał sobie pytanie ‚co teraz z moim życiem?’.

Przeszłość przytłaczała. Przyszłość kreowała się w ciemnych barwach.

Zwykle wiemy, jaki powinien być nasz następny krok, ale gdy tracimy grunt, krok ten wydaje się być nie do przejścia.

Zazwyczaj jednak jest on tak błahy, że umyka z pola widzenia. Skupieni na dalekiej przyszłości, widzimy jedynie poważny i przerażający przełom zamiast prostego zadania. Dlatego czekamy. Czekamy, jakby nasze cele i plan na życie miały rozwinąć się u naszych stóp niczym czerwony dywan.

A przecież i tak nie mielibyśmy odwagi na niego wejść.

Dlatego jeśli nie wiesz, co dalej, po prostu zrób krok. To nic wielkiego. Nie myśl o kosztach jakie poniesiesz w związku z jego wykonaniem. Sekret sukcesu – życiowego, rodzicielskiego, jakiegokolwiek – polega na tym, żeby nie liczyć kosztów. Nie myśl o tym, jak długą drogę masz przed sobą. Nie mierz odległości pomiędzy startem a metą. Takie rachuby powstrzymać cię mogą przed zrobieniem choćby najmniejszego kroczku.

Jeśli chcesz zrzucić 20 kg, zamawiasz sałatkę, nie frytki. Jeśli chcesz być lepszym przyjacielem/siostrą/bratem, odbierasz telefon, zamiast go wyciszać. Jeśli chcesz napisać książkę, siadasz i zaczynasz od jednego akapitu.

pulpit

Boimy się poważnych zmian, ale zazwyczaj mamy dość odwagi, żeby zrobić kolejny krok. Jeden niewielki krok, a za nim kolejny. To wystarczy, żeby wychować dziecko, zdobyć dyplom, napisać książkę, spełnić najśmielsze marzenia.

Jaki powinien być Twój następny, właściwy krok? Nieważne, o co chodzi – po prostu go zrób.

Zostaw komentarz

Twój e-mail będzie ukryty.