Dlaczego nie osiągasz celu?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego nie możesz osiągnąć swojego celu?
Ba! Zacznijmy od tego, czy zdefiniowałeś go prawidłowo!

Nowy Rok zapewne przyniósł nowe postanowienia. „Będę lepiej się odżywiać”, „Będę ćwiczyć, by lepiej wyglądać”… brzmi znajomo? Tylko w zasadzie co oznacza owe „lepiej”? Kiedy można stwierdzić, że „lepiej” zostało przez nas osiągnięte? I co dalej? Wraz z noworocznymi postanowieniami, których dokonaliśmy, powinny iść plany. Konkretne. Sprecyzowane. Dokładne.

Kiedy masz jasno sprecyzowany cel i codziennie podążasz w jego kierunku, uwalniasz drzemiący w Tobie potencjał. Zaczniesz osiągać to, o czym zawsze marzyłeś, wkładając w swoje działania znacznie mniej wysiłku, niż na początku mogło się wydawać. Jedyne co musisz zrobić, to działać zgodnie z planem. Jeśli tak będzie, nie ma opcji, byś swojego celu nie osiągnął.

Korzyścią, która płynie z ustalania celów jest to, że pozwalają one kontrolować kierunek zmian w życiu. Jeśli masz jasne cele, poparte szczegółowym planem działania, zyskujesz pewność, że zmiany, które się dokonują oznaczają dla Ciebie postęp. Postęp pozytywny i świadomy.

Jeśli Twoje cele są jednocześnie Twoimi dominującymi myślami, samoistnie przyciągasz do swojego życia ludzi i okoliczności, które są z Twoim celem zgodne. Przyciągasz idee, możliwości i środki. Im intensywniej myślisz o rzeczach, których pragniesz, tym bardziej jesteś wyczulony na pojawiające się wokół możliwości, które przybliżyć Cię mogą do celu.

A co, jeśli mimo wszystko pojawia się zwątpienie, a cel wydaje się być zbyt odległy? Zastąp swoje negatywne myśli, myślami o celach! Kiedy coś nie powiedzie się po Twojej myśli – myśl o celach. Kiedy miałeś zły dzień – myśl o celach. Sama myśl o celu, czymś, co chcesz osiągnąć w przyszłości, jest pozytywna i podnosi na duchu. Pomyśl, jakbyś się czuł, gdybyś ten cel już miał? Wspaniale, prawda?

Zatem myśl o celach i … działaj! Tak, jakby osiągnięcie celu było nieuniknione.
Jest ono tylko kwestią czasu.

Zostaw komentarz

Twój e-mail będzie ukryty.