25 prostych trików sprzyjających chudnięciu

granny smith

Poniżej 25 prostych trików sprzyjających chudnięciu

 1. Nawadniaj się

Badania wykazują, że osoby odchudzające się, które spożywają więcej wody, chudną łatwiej niż te, które tego nie robią.

 1. Dziel na dwa

Podziel swoją normalną porcję na dwie części, zjedz jedną, resztę zostaw na później. Poczujesz się najedzona szybciej niż mogłoby się wydawać.

 1. Ogranicz mięso

Odstawienie mięsa niesie ze sobą konieczność zastąpienia go innymi produktami. Jeśli nie chcesz całkowicie przechodzić na wegetarianizm, ogranicz spożywanie mięsa do 1-2x w tygodniu. Zrezygnuj z tłustego mięsa.

 1. Ogranicz sery

Jeśli nie widzisz efektów diety, zwróć uwagę na to ile w Twojej diecie jest jaj oraz serów. Ser może być prawdziwym zabójcą diety. Szczególnie żółty.

 1. Odśwież się! ( i swoją kuchnię)

Wyeliminuj gotowe jedzenie i zacznij spożywać tylko świeże produkty, które sam przygotujesz. Zastąp gotowe sosy z paczek „swoimi”, zrobionymi własnoręcznie. Żadnych paczek, torebeczek, pudełeczek, słoiczków.

 1. Pość przez 2 dni w tygodniu

Jeśli nie potrafisz przestrzegać diety przez cały czas, spróbuj spożywać do 650 kalorii na dzień, dwa razy w tygodniu, w pozostałe dni jedz normalnie. Jest to poparty badaniami zabieg stosowany w prewencji raka piersi, ale także skuteczna taktyka na zrzucenie wagi.

 1. Mniej cukru

Każdy wie, że cukier nie jest zdrowy, ale kiedy zaczniesz czytać etykiety, znajdziesz do w wielu niespodziewanych produktach, takich jak sosy czy mrożone przystawki. Obcięcie cukrów w diecie sprawi, że każdy Twój posiłek będzie zdrowszy.

 1. Ogranicz produkty mączne

Krótkoterminowa eliminacja produktów mącznych, takich jak białe pieczywo lub makaron,  stanowi bodziec dla Twojego metabolizmu, wspomagający proces odchudzania.

 1. Unikaj alkoholu

Alkohol to tzw. „puste kalorie”. Nie dostarcza on organizmowi praktycznie żadnych wartości odżywczych, a sprzyja tyciu oraz wzmaga apetyt. Zastąp drinka wodą, a zauważysz, że waga zacznie spadać.

 1. Wysypiaj się

Badania wykazały, że osoby, które się nie wysypiają, częściej sięgają po tłuste przekąski niż osoby dbające o odpowiednią ilość snu.

 1. Jedz w domu

Posiłki spożywane poza domem mają średnio 134 kcal więcej niż przygotowywane w domu.

 1. Zacznij pisać blog

Blogi odchudzania w obecnych czasach stanowi niemalże oddzielny gatunek literacki. Załóż swój, a nie będziesz odchudzać się tylko dla siebie. Twoi czytelnicy Cię potrzebują. Masz szansę stać się ich motywacją.

 1. Znajdź sprzymierzeńca w odchudzaniu

Dużo łatwiej będzie Ci zabrać się na wieczorny jogging lub do klubu na zajęcia fitness, jeśli ktoś na Ciebie będzie tam czekał.

 1. Postaw na warzywa

Wypełnij 2/3 talerz warzywami, które są mniej kaloryczne, a bardziej odżywcze niż jakiekolwiek inne produkty spożywcze.

 1. Zastąp przekąski orzechami

Badania wykazały, że spożywanie orzechów zamiast innych słonych przekąsek, pozwala schudnąć, pomimo podobnej zawartości kalorii.

 1. Włącz do diety grejpfruty

Według badań, spożywanie 1 grejpfruta dziennie, tuż przed posiłkiem, pozwoliło na schudnięcie wpłynęło na obniżenie wagi u 58% badanych.

 1. Trenuj do (pół)maratonu

Wyznaczenie sobie celu stanowi świetną motywację oraz jest najlepszą drogą do regularnego treningu.

 1. Odstaw słodkie napoje

Niektóre napoje gazowane zawierają nawet ponad 500 kcal, a sok niekoniecznie jest lepszy. Zamiast nich pij wodę.

 1. Zrezygnuj z deseru

Albo przynajmniej zmniejsz ilość spożywanych kalorii poprzez zamówienie „odchudzonego” cappuccino zamiast porcji sernika.

 1. Pracuj stojąc

Stanie pozwala spalić o 30% więcej kalorii niż siedzenie.

 1. Zamień kolację na zupę

Zupa stanowi posiłek, który ze względu na wysoką zawartość wody – szybko Cię napełni, nie obfitując przy tym w wysoką ilość kalorii. Pamiętaj tylko, że mowa o czystych zupach, bez dodatku mąki czy też śmietany.

 1. Skończ z dietami cud

Osoby będące „całe życie na diecie” nie mają tendencji do chudnięcia, tylko do obrastania w tłuszcz. Właśnie z tym związany jest efekt yo-yo. Wprowadź zdrowe żywienie raz na zawsze.

 1. Przestań podjadać

Sekretem idealnych sylwetek Francuzów jest fakt, iż w ich kulturze, jedzenie pomiędzy posiłkami stanowi istne faux pas.

 1. Ostro przyprawiaj!

Udowodniono naukowo, że pieprz cayenne naprawdę podkręca metabolizm.

 1. Jedz śniadania

Osoby jedzące śniadania efektywniej tracą kilogramy.  Pamiętaj o tym i nigdy nie wychodź z domu bez śniadania. Spożywaj je do godziny od przebudzenia.

Zostaw komentarz

Twój e-mail będzie ukryty.